Dela nyhet
Swedish Junior Open 27/9
Igår, 13:16 1 kommentar

Hej!
Boka in lördag 27 september för då är det åter igen dags för Swedish Junior Open på Gavlehov här i Gävle.
En juniortävling för alla mellan 7-17 år, anmälan sker på Smoothcomp och är gratis för alla mellan 7-13 år, (prata med instruktör om anmälningskod). Gäller alla föreningar som är medlem i Svenska karateföbundet.
Länk till anmälan;
(fr 12 år måste man ha tävlingslicens för att få tävla, den beställer man på Svenska karateförbundets hemsida)
För att kunna arrangera en tävling behövs funktionärer och därför ber vi nu om hjälp.
Vi behöver de som kan köra mattor och annat från dojon till arenan, hjälp med att sätta på västar och hjälmar på alla fighters, stå i kafeteria mm. Vi vill också ha hjälp med att baka till kafeterian.
Man måste vara 18 år eller äldre för att vara funktionär.
Är det några frågor kring funktionärer ta kontakt med Alexandra Wachsmann (tel. 073-773 99 62) eller skriv en kommentar i det här inlägget
Ha en fortsatt fin sommar!
Mvh.
Brynäs Kyokushin
gm Annika Norlander
Kommentarer
Malin Pärt Igår, 16:25
Hej! Jag kan baka och stå i kafeterian 🙂