Dela nyhet
Terminsstart vt-26
4 jan, 13:18 8 kommentarer
Hej!
Hoppas att alla har haft en bra ledighet och redo för en ny termin fylld med träning.
Vi startar upp alla träningsgrupper v. 2, onsdag 7/1, det är samma tider som tidigare. (Tävlingsgruppen startar upp lördag 10/1).
Är det någon som inte blivit uppflyttad i nästa grupp, prata med instruktör så löser vi det så att man hamnar i rätt grupp. (gäller de som fyller 7, 9, 12 och 15 år, 1 januari -30 juni).
Anmälan till träning sker på Svenska lag, viktigt att alla som ska träna anmäler sig så att vi vet hur många det blir på träningen. Anmälan kan tidigast ske 24 h innan passet börjar. Gäller alla grupper.
Dörren öppnas senast 15 minuter innan passet.
Vi ses i dojon!
Mvh.
Instruktörerna Brynäs Kyokushin
gm Annika Norlander
Kommentarer
Pia Jansson 4 jan, 15:23
Hej!
Jag är nyfiken på att prova på om karate är något för mig.
Vad gäller isf för mig, ska jag bara komma på en träning eller hur funkar det?
Annika Norlander 4 jan, 15:47
Hej!
Vad roligt att du vill prova på karate. Anmäl dig gärna här på hemsidan så lägger vi till dig, du får prova ett par gånger innan du bestämmer dig att fortsätta eller inte.
Välkommen!
Johanna Hedlund 4 jan, 17:01
Hejsan!
Vi har anmält Alvin till karate, är det bara att dyka upp när miniorerna har träning eller behöver vi göra något innan?
Med vänlig hälsning,
Johanna
Annika Norlander 4 jan, 20:02
Det kommer en kallelse 24 h innan träning. Får ni ingen kallelse så kom ändå så löser vi det
Pia Jansson 4 jan, 21:21
Hej Annika!
Jag verkar vara tillagd då jag får mejl från er.
Jag antar att jag ska delta i Senior 15+ då det verkar vara för den äldsta gruppen?
Jag ser i kalendern att jag endast har möjlighet att prova på from 22/1 och 3 torsdagar framåt.
Ska jag ha med mig något annat än vattenflaska och träningskläder?
Annika Norlander 4 jan, 21:51
Hej igen!
Ja, precis, såg nu att du redan är anmäld i seniorgruppen. Du är välkommen när det passar, ta med vattenflaska och du kan träna i ’vanliga’ träningskläder. Det kommer kallelse till träningarna 24 h innan passet börjar, där anmäler du om du ska träna
Caroline Genel Waldenström 4 jan, 22:03
Enligt schemat kör Ungdomsgruppen till 18.30 men under aktiviteter på Svenskalag ska de fortsätta med att att köra 17.30-18.50. Vad gäller? 😊
Annika Norlander 4 jan, 22:50
Nu är schemat uppdaterat med rätt tider, ungdomar12-14 år tränar 17.30-18.50